Rahvusvaheliselt koorifestivalilt “Tallinn 2015” III koht!

Tartu ülikooli kammerkoor osales 23.-25. aprillil XIV rahvusvahelisel koorifestivalil “Tallinn 2015”. Koorifestivali raames korraldati konkurss kaheksas eri hääleliikide, vanuse- ning stiilikategoorias ning seda täiendas kontserdisari Tallinna kirikutes ja kontserdisaalides. Festivali kunstiline juht oli Heli Jürgenson, festivali korraldas Eesti kooriühing. Tartu ülikooli kammerkoori dirigent Triin Koch oli festivali kunstinõukogu liige. Konkursi rahvusvahelisse žüriisse kuulusid esimees Ants Soots (Eesti), Ragnar Rasmussen (Norra), John Fitzpatrick (Iirimaa), Maud Hamon-Loisance (Prantsusmaa) ning Ints Teterovskis (Läti).

Tartu ülikooli kammerkoor võttis konkursist osa kammerkooride kategoorias, kus osalesid kõrgetasemelised koorid nii Eestist kui ka välismaalt. Ülitihedas konkurentsis saavutas Tartu ülikooli kammerkoor parima Eesti koorina III koha. Teiseks jäi Ljubljana muusika ja balleti konservatooriumi koor Sloveeniast ning kategooria võitis ülekaalukalt Stokholmi Adolf Fredriku kiriku noortekoor Rootsist. Nemad viisid koju ka festivali Grand Prix’.

Kammerkoor on rahvusvahelisest Tallinna koorifestivalist osa võtnud mitmel korral. Viimati osaleti 2009. aastal: siis saadi kammerkooride kategoorias II koht (esikohta välja ei antud). Samuti osales koor toona kaasaegse muusika kategoorias.

Tartu ülikooli kammekoor ning dirigent Triin Koch tänavad XIV rahvusvahelise koorifestivali “Tallinn 2015” korraldajaid äärmiselt kõrgetasemelise ja igati õnnestunud festivali eest.

Kogu festivali tulemused on üleval SIIN.