Sümboolika

Logo

Tartu ülikooli kammerkooril on olnud kaks logo. Esimene neist oli kasutusel aastatel 1971 kuni 2002. Praeguse kammerkoori logo mõtles välja ja kujundas koori vilistlane Tarmo Rajamets. Seal kasutatud oranž on saanud meie mitteametlikuks värviks.

Lae alla AI fail

Lae alla PDF fail

tykk_logo

 

 

 

Lipp

Tartu riikliku ülikooli kammerkoor sai oma esimese lipu koori 5. aastapäeva puhul ülikooli rektorilt Arnold Koobilt 30. aprillil 1976. aastal. Pärast ülikooli nime muutumist 1989. aastal õmmeldi uus lipp ning ajakohastati see kammerkoori uue nimega – Tartu ülikooli kammerkoor. Lipp õnnistati 21. detsembril 1990. aastal Halliste kirikus.

Kammerkoor on kaheksakümnendatel aastatel kasutanud ka oma rinnamärki.

Koorivorm

Kammerkoori koorivorm/esinemisriietus on aegade jooksul palju muutunud ning hea ülevaate meie erinevatest koorivormidest annab meie fotogalerii. Täna on naislauljate koorivormiks must pikkade varrukatega kleit, mida kaunistavad oranžid moonitikandid. Meeslauljad kannavad esinemisel smokingut.

Laulupidudel, aga ka mõnel muul sobival sündmusel kannab Tartu ülikooli kammerkoor rahvariideid, mille on iga laulja hankinud endale vastavalt oma soovidele ja võimalustele. Erinevatest kihelkondadest pärit rahvariidekomplektide kirjusus sümboliseerib ülikoolikoorile kohaselt asjaolu, et kammerkoori lauljad ongi pärit Eesti eri paigust.

Septembrikuu sünnipäevalapsed

 

1655840_10151962661467098_805207028_n