Dirigendid

Dirigent Triin Koch juhatab kammerkoori alates 2001. aasta sügisest. Selle aja jooksul on Triin kujundanud kammerkoorist väga omanäolise, värvika ja oma näpu otsas laulva koori. Triin on kammerkoori laulda toonud üle saja kooriteose, mille hulgas on nii kauneimaid koorilugusid Eestist ja välismaalt kui ka mitmeid suurvorme.

Triini väga pühendunud ja põhjalik töö muusikaga ning lauljatega on saanud rohkelt tunnustust — kooriühingu Aasta Noor Dirigent, Aasta Dirigent, koos kammerkooriga Aasta Koori tiitel, mitmed dirigendi auhinnad Eesti ja rahvusvahelistelt koorikonkurssidelt. Triin on auhinnatud Eesti muusikaauhinna, Tartumaa Kultuuripärli auhinna, Tartu ülikooli raefondi preemia, Eesti kultuurkapitali aastapreemia, Gustav Ernesaksa fondi peastipendiumi ja paljude teiste auhindadega. Ta oli XV rahvusvahelise koorifestivali “Tallinn 2017” kunstiline juht.

Kammerkoori kõrval on Triini juhatada Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor ja Tartu ülikooli naiskoori Tallinna vilistlaskoor. Ta on väga pühendunud laulupeotraditsiooni hoidja ning on kammerkoorigi laulupeousuga nakatanud. 2017. aastal toimuva XII noorte laulu- ja tantsupeol “Mina jään” on Triin neidudekooride liigijuht. 2019. aasta juubelilaulupeol on ta segakooride liigijuht.

 

Lodewijk_van_der_Ree2016/2017. õppeaasta sügissemestri külalisdirigent Lodewijk van der Ree (Holland) õppis koorijuhtimist Amsterdami konservatooriumis Jos Vermunti ja Jos van Veldhoveni käe all ning jätkab praegu oma õpinguid Eesti muusika- ja teatriakadeemias Hirvo Surva juhendamisel. Ta on töötanud instrumentaalansamblite, kammerkooride ja oratooriumiseltsidega üle kogu Hollandi, olles juhatanud teiste hulgas ansamblit Score Collective, Madalmaade kammerkoori ja kammerkoori Capella Amsterdam. Tänu armastusele kaasaegse muusika vastu on tema loometöös olnud alati oluline uue repertuaariga töötamine ja koostöö heliloojatega.
Lodewijk elab praegu Tallinnas ja laulab vokaalansamblis Vox Clamantis. Koorihooajal 2016/2017 juhatab ta Eestis projektikorras Tartu ülikooli kammerkoori, kammerkoori Head Ööd, Vend ning kammernaiskoori Sireen. Lisaks sellele pöördub ta tagasi Hollandisse, aidates Capella Amsterdami koormeistrina lavale tuua John Adamsi ooperit „Nixon Hiinas“.

 

Karin Herne 1985 jaanuar kuni 2001 juuni

Karin Herne

Kalev Lindal 1985 september kuni 1993 detsember

Kalev Lindal

Tiiu Jaanus 1981 november kuni 1984 detsember

Riho Leppoja 1979 oktoober kuni 1982 detsember

Riho Leppoja (1)

Tiiu Otsus 1971 märts kuni 1981 juuli

Tiiu Otsus (3)

Vaike Uibopuu 1971 märts kuni 1979 oktoober

Vaike Uibopuu (1)

 

Kammerkoori dirigentideks on mõnel semestril olnud ka
Elvi Kiriling-Oolo ja Margo Kõlar