Dirigendid

Dirigent Triin Koch juhatab kammerkoori alates 2001. aasta sügisest. Selle aja jooksul on Triin kujundanud kammerkoorist väga omanäolise, värvika ja oma näpu otsas laulva koori. Triin on kammerkoori laulda toonud üle saja kooriteose, mille hulgas on nii kauneimaid koorilugusid Eestist ja välismaalt kui ka mitmeid suurvorme.

Triini väga pühendunud ja põhjalik töö muusikaga ning lauljatega on saanud rohkelt tunnustust — kooriühingu Aasta Noor Dirigent, Aasta Dirigent, koos kammerkooriga Aasta Koori tiitel, mitmed dirigendi auhinnad Eesti ja rahvusvahelistelt koorikonkurssidelt. Triin on auhinnatud Eesti muusikaauhinna, Tartumaa Kultuuripärli auhinna, Tartu ülikooli raefondi preemia, Eesti kultuurkapitali aastapreemia, Gustav Ernesaksa fondi peastipendiumi ja paljude teiste auhindadega. Ta oli XV rahvusvahelise koorifestivali “Tallinn 2017” kunstiline juht.

Kammerkoori kõrval on Triini juhatada Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor ja Tartu ülikooli naiskoori Tallinna vilistlaskoor. Ta on väga pühendunud laulupeotraditsiooni hoidja ning on kammerkoorigi laulupeousuga nakatanud. 2017. aastal toimuva XII noorte laulu- ja tantsupeol “Mina jään” on Triin neidudekooride liigijuht. 2019. aasta juubelilaulupeol on ta segakooride liigijuht.

 

Lodewijk_van_der_Ree2016/2017. õppeaasta sügissemestri külalisdirigent Lodewijk van der Ree (Holland) õppis koorijuhtimist Amsterdami konservatooriumis Jos Vermunti ja Jos van Veldhoveni käe all ning Eesti muusika- ja teatriakadeemias Hirvo Surva juhendamisel (M.A. cum laude). Ta on töötanud instrumentaalansamblite, kammerkooride ja oratooriumiseltsidega üle kogu Hollandi, sealhulgas kuulsa Madalmaade kammerkooriga. 2016. aastast teeb Lodewijk regulaarselt koostööd ka Cappella Amsterdamiga (peadirigent Daniel Reuss). Ta on saanud Hollandi prestiižse Kersjes Fonds dirigendipreemia.

Lodewijk tunneb suurt huvi 14. ja 15. sajandi vokaalpolüfoonia vastu, samuti on tänu kaasaegse muusika armastusele tema loometöös olnud alati oluline uue repertuaariga töötamine ja koostöö heliloojatega.

2016. aastal kolis Lodewijk Tallinnasse. Koorihooajal 2016/2017 juhatas ta projektikorras Tartu ülikooli kammerkoori, kammerkoori Head Ööd, Vend ning kammernaiskoori Sireen. Tartu ülikooli kammerkooriga esitas Lodewijk a cappella kontserdikava “Mets talvel”, kus kõlas Jan Pieterszoon Sweelincki, Johannes Brahmsi, Cyrillus Kreegi, Mart Saare, Veljo Tormise, Rudolf Escheri, Francis Poulenci, Evelin Seppari, Sander Pehki ja Maria Kõrvitsa koorilooming.

Lodewijk on laulnud vokaalansamblis Vox Clamantis ja dirigeerinud kammerkoori Voces Musicales (Voces Tallinn). Alates 2020. aasta algusest on ta tegev nii koormeistri kui ka lauljana Eesti filharmoonia kammerkooris.

Allikas: Eesti filharmoonia kammerkoor, www.epcc.ee (vaadatud 03.01.2021).

 

Karin Herne 1985 jaanuar kuni 2001 juuni

Karin Herne

Kalev Lindal 1985 september kuni 1993 detsember

Kalev Lindal

Tiiu Jaanus 1981 november kuni 1984 detsember

Riho Leppoja 1979 oktoober kuni 1982 detsember

Riho Leppoja (1)

Tiiu Otsus 1971 märts kuni 1981 juuli

Tiiu Otsus (3)

Vaike Uibopuu 1971 märts kuni 1979 oktoober

Vaike Uibopuu (1)

 

Kammerkoori on mõnel semestril dirigeerinud ka
Elvi Oolo (neiuna Kiriling) ja Margo Kõlar