Video: Tartu ülikooli kammerkoor 50!

3. märts 2021. aastal oli TÜ kammerkoorile unikaalselt ajalooline. Päevapealt 50 aastat möödus sellest kolmapäeva õhtust, kui Tartu ülikooli peahoones kogunes seltskond kammerlauluhuvilisi Tartu riikliku ülikooli kammerkoori nime all ning Vaike Uibopuu ja Tiiu Otsuse juhendamisel esimesse proovi.

Tahtsime oma esimest tõelist juubelit tähistada suurelt koos kõikide kammerkoori vilistlaste ja endiste dirigentidega. Tänane keeruline aeg seda kahjuks ei võimaldanud, kuid kammerkoori praegune koosseis ja dirigent Triin Koch siiski kogunesid eile kell kuus õhtul oma lipu alla ülikooli peahoone ette. Raekoja kellamäng mängis kammerkoori auks “Gaudeamuse” ning seejärel kõlas see iidne üliõpilashümn ülikooli sammaste all vana tava kohaselt meie endi suust ja südamest. Järgnes kammerkoori laulja Ken Irdi sõnavõtt, sünnipäevalaul ning muidugi said kõik juubilarid pidupäeva puhul koogi ja kingituse.

Tänu õnnelikule juhusele tulid meie välkkogunemist spontaanselt üles võtma UTTV spetsialistid. Nii valmis sellest ajaloolisest hetkest tänu Toomas Petersellile ja Juho Jalvistele imetabane video, mida te kõik saate uudistada siit.

 

Elagu, kasvagu, õitsegu Tartu ülikooli kammerkoor nüüd, ikka ja igavesti! Hõissa!

 

Fotograaf: Kaido Muttik