Maestra Vaike Uibopuu tähistas oma 75. sünnipäeva kauni kontserdiga

Vaike Uibopuud võib liialdamata pidada Tartu ja Lõuna-Eesti koorimuusika eestvedajaks ja alussambaks. Nii on ta loonud Eesti ühe silmapaistvaima kammerkoori – Tartu ülikooli kammerkoori – ning Tartu akadeemilise naiskoori vilistlaskoori. Uibopuu peamiseks õnnestumiseks võib kahtlemata lugeda tema pikaajalist tööd Tartu ülikooli akadeemilise naiskooriga: 42 koosoldud aasta jooksul tõusis koor Vaike käe all Eesti parimaks naiskooriks, tunnustust võideti mitmetel rahvusvahelistel Grand Prix’ sarja kuuluvatel konkurssidel ning salvestati lugematu hulk koorimuusikat.

Lisaks tööle koorijuhina on Vaike Uibopuu tunnustatud kooripedagoog. Vaike Uibopuu pedagoogitegevus Tartu Heino Elleri nimelises muusikakoolis on olnud viljakas: tema dirigeerimisklassis on õppinud Triin Koch, Tiiu Sinipalu, Ain Tarro, Riina Airenne, Vilve Maide ja paljud teised muusikud. Tal on Eesti Dirigentide Liidu V kategooria dirigendi diplom.

Vaike Uibopuu 75. sünnipäeva puhul korraldasid maestra kunagised koorid tema juubelikontserdi. Pidulikul kontserdil “Kevade kullendav taevas” Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli Tubina saalis astusid üles üles Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor, Tartu ülikooli kammerkoor ja Tartu ülikooli akadeemilise naiskoori vilistlaskoor. Koore dirigeerisid Vaike Uibopuu ning tema õpilased Triin Koch ja Tiiu Sinipalu. Klaveril Märten Karm. Lisaks kontserdile avati Heino Elleri nimelises Tartu muusikakooli teise korruse galeriis ka Vaike Uibopuu juubelinäitus.

Kontsert on järelvaatatav Tartu ülikooli televisiooni lehelt (LINK)