Tartu ülikooli kammerkoor Eesti esinduskoorina VIII Põhja- ja Baltimaade laulupeol Lätis

Tartu ülikooli kammerkoor osales Eesti esinduskoorina 25.-28. juunil Riias Põhja- ja Baltimaade laulupeol, mille käigus osaleti avakontserdil, õpitubades, korraldati Eesti kaasaegse koorimuusika esitlus, esineti täispika kontserdikavaga Võnnu (Cēsis) Jaani kirikus ja lauldi lõppeks laulupeo suurel ühiskontserdil Riia Mežaparksi laululaval ehk paigas, kus peetakse ühtlasi kõiki Läti üldlaulupidusid. Kammerkoori dirigent Triin Koch oli laulupeo kunstilise toimkonna liige.

Tartu ülikooli kammerkoori president Ken Ird ütles, et võimalus tuua rahvusvahelise kooripubliku ette näiteid viimase paari aastakümne Eesti koorimuusikast on Tartu ülikooli kammerkoori jaoks uus ja huvitav kogemus. Sealhulgas kuulis esitlusel ka juba mitmekülgse lavakogemusega kammerkoori meeskoori, mis kandis ette ühe näite populaarse eesti helilooja Pärt Uusbergi loomingust, meeskoorilaulu “Küll on lainte hiilgus ilus”.

Eesti esinduskoorina kujunes VIII Põhja- ja Baltimaade laulupidu Tartu ülikooli kammerkoorile tõeliseks vastupanuvõime tuleprooviks. Päevad olid pikad ja programm tihe, kuid kammerkoorile omaselt tehti kõike kaasa 120% laulurõõmuga ning esindati oma maad väärikalt ja silmapaistvalt.

Balti- ja Põhjamaade laulupeo traditsioon sai alguse Lätist 1995. aastal, mil Läti dirigent Imants Kokars kutsus Riiga laulma ja esinema enam kui 6000 lauljat Balti- ja Põhjamaadest. Lisaks Riiale on laulupidu peetud 20 aasta jooksul kuues erinevas Balti ja Põhjala riigis, sh ka Eestis Tartus. Teistkordselt Riias toimuv laulupidu toob ühise laulukaare alla jällegi üle 6000 laulja Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist, Norrast, Taanist ja Islandilt. Kaasa tegid ka Itaalia ja Luksemburgi koorid.

Osalemine Balti- ja Põhjamaade laulupeol lõpetas väärikalt Tartu ülikooli kammerkoori 44. hooaja, mis oli äärmiselt sisutihe ning täis ülitoredaid mälestusi ja emotsioone. Hooaeg 2015/2016 on kammerkoori juubelihooaeg, mis kulmineerub juubelikontsertidega 2016. aasta aprillis ja mais.

 

VIII Põhja- ja Baltimaade avakontserti kajastas ERR. Vaata siit.

Laulupeo lõppkontsert on järelvaadatav siit.