Tartu ülikooli kammerkoori 50. aastapäeva juubelipidustused aprillis

Tartu ülikooli kammerkoor tähistab mullust 50. aastapäeva 2022. aasta aprillis kontsertidega „Kaksikpühendus“ Tartus ja Tallinnas, ning vilistlasõhtu-juubelipeoga!

1971. aasta 3. märtsil kogunes Tartu ülikooli peahoones seltskond kammerlauluhuvilisi Vaike Uibopuu ja Tiiu Otsuse juhendamisel esimesse proovi Tartu riikliku ülikooli kammerkoori nime all. Toona ei osanud keegi ette näha, et nii saab alguse lugu, mis on tänaseks katkematult kestnud rohkem kui pool sajandit. See on tähendanud viit aastakümmet omanäolisi ja hingepuudutavaid kontserte, laulmisi ajalooliste sündmuste juures, eneseületuslikke võite, harmooniat ja dissonantse, aga lõpuks alati üksmeelset lahenemist muusikas.

Kammerkoor tähistab oma mullust 50. aasta juubelit Tartus ja Tallinnas kontserdikavaga „Kaksikpühendus“, mille muusikaline juht ja dirigent on Triin Koch, lavastajad Katrin Pärn ja Janek Savolainen. 9. aprillil, laupäeval kell 16 algab juubelikontsert Tartu ülikooli aulas, kuhu on oodatud kõik Tartu (riikliku) ülikooli kammerkoori kunagised dirigendid, vilistlased, sõbrad, vanad ja uued koorilauluhuvilised. Kontserdile järgneb kell 19 meeleolukas vilistlasõhtu-juubelipidu korp! Rotalia konvendihoones (endine TRÜ klubi Tähe 3), koos ühislaulmiste, söögi-joogi ja bändiga. NB! Peol saab maksta vaid sularahas. Tallinnas annab Tartu ülikooli kammerkoor juubelikontserdi 23. aprillil, laupäeval kell 18 mustpeade majas.

„Kaksikpühendus“ on kontserdikava, kus esimeses pooles kõlab eranditult Eesti naisheliloojate looming alates Miina Härmast kuni tänaste noorte komponistideni. Esmaettekandes kuuleb valitud osi Galina Grigorjeva teosest „Духовные песнопения“, vaimulikke laule traditsioonilistele kirikuslaavi tekstidele. Kontserdi teises pooles jõuab lavale unustamatu Veljo Tormise koorimuusika, põhirõhuga 1980. aastate ühiskonnakriitilisel loomingul.

 

Tartu ülikooli kammerkoori 50. aastapäeva kontsert
„Kaksikpühendus“

9. aprillil kell 16 Tartu ülikooli aulas (Ülikooli tn 18), kell 19 juubelipidu-vilistlasõhtu korp! Rotalia konvendihoones (Tähe tn 3). NB! Peol saab maksta vaid sularahas.
23. aprillil kell 18 Tallinna mustpeade majas (Pikk tn 26)

muusikaline juht ja dirigent Triin Koch
lavastajad Katrin Pärn ja Janek Savolainen
videokunstnik Argo Valdmaa
valguskunstnik Priidu Adlas

kavas Galina Grigorjeva „Духовные песнопения“ (esiettekanne), Miina Härma, Ester Mäe, Maria Kõrvitsa, Evelin Seppari, Mariliis Valkoneni ja Veljo Tormise looming.

kontserdipilet 15 / 12 €
juubelipeo-vilistlasõhtu pääse 17 € NB! Peol saab maksta vaid sularahas.
toetajapilet 50 € Tartus (sisaldab peopääset) ja 35 € Tallinnas
Piletid müügil Fientas.

toetajad: Tartu ülikool, Tartu linn, Eesti kultuurkapital, Tartu üliõpilasmaja

Kontserdi kujunduslahenduses on kasutatud Edgar Valteri maali „Tants“ (Tartu ülikooli kunstimuuseum).