Koorimuusika konverents 6. novembril Tartus

Tartus peetakse 6. novembril 2015 üle mitmete aastate koorimuusika konverentsi.

Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli Tubina saali oodatakse valdkonna suunajaid, vedajaid ja vastutajaid, arutatakse dirigenditöö murekohti, kooriliikumise rahastamist ja tulevikuväljavaateid. Konverentsi sihtrühmaks on eelkõige Tartu linna kooride dirigendid ja koolide muusikaõpetajad ja koorijuhid, koorimuusika õpilased-tudengid ning koorimuusika produtsendid ja kooride juhatused üle kogu Eesti, aga ka kõik koorimuusika huvilised.

Ennelõunal annavad paneelvestluses osalevad eksperdid ülevaate koorimuusika seisust Tartus ja Eestis ning arutlevad valdkonna tuleviku üle, Tartu koorimuusika uuringu avaetapi kokkuvõtet tutvustab uuringu läbiviija. Ettekannetega esinevad sellel päeval ka Eesti Kooriühingu juhatuse liikmed ning mitmed teised valdkonnas hinnatud inimesed. Samuti oodatakse Tartusse Läti koorimuusika eksperti.

Eraldi vestlusringis saab 6. novembri pärastlõunal oma ametist rääkimas kuulata viit noort ja andekat dirigenti. Lisaks on päeva teises pooles kõigil konverentsil osalejatel võimalik kolmes mõttekojas aktiivselt ettepanekuid teha, kuidas rikastada ja elavdada (Tartu) koorimuusikaelu.

Koorimuusika konverentsi arutelusid suunab 6. novembril Tartu Ülikooli kultuuriteooria doktorant, EASi riiklike messistendide projektijuht ja dirigent Eero Raun. Päeva lõpetab Eesti Rahvusmeeskoori ja Tartu ülikooli akadeemilise naiskoori kontsert „Unustatud laulud” Tartu Ülikooli aulas.

Konverentsi peakorraldajad on Tiigi seltsimaja ja Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor.

Registreeruda saab siit.

Olete kõik lahkelt oodatud!