“Aasta koor, aasta koor…” Tartu ülikooli kammerkoor on Aasta Koor 2016!

Eesti kooriühing jagas 21. jaanuaril juba 14. korda oma aastapreemiaid koori- ja puhkpillimuusika parimatele. Tartu ülikooli kammerkoori pälvis austava tiitli Aasta Koor 2016 möödunud aastal oluliste kunstiliste saavutuste ning kõrgete kohtade eest üleriigilistel ja välismaistel koorikonkurssidel.

Alates 2003. aastast on Eesti kooriühing välja andnud kooriühingu muusikanõukogu ettepanekul aastapreemiaid möödunud aastal koori- ja puhkpillimuusikas silma paistnud kollektiividele, muusikutele, organisatsioonidele ja koostöölistele. Seekord kandideeris auhindadele oli kokku 79 nominenti. Kõige olulisema tiitli Aasta Koor 2016 pälvis Tartu ülikooli kammerkoor. Kooriühing tunnustas ülikooli kammerkoori mulluse tegusa aasta eest, kus mitmete kontsertide ja projektides osalemise kõrval olid tähtsündmused Grand Prix’ võit Eesti kammerkooride festivalil Jõhvis, IV koht Béla Bartóki nimelisel rahvusvahelisel koorifestivalil Ungaris Debrecenis ning koori 45. sünnipäeva tähistamine suursuguse kontsert-etendusega „Südamepeitjate planeet“.

Lisaks Tartu ülikooli kammerkoorile sai panuse eest Eesti kultuuriruumi Aasta Koori tiitli Viljandimaa kammerkoor (dirigendid Kadi Ritsing ja Jüri Liiva). Ülejäänud tiitlid jagati välja järgnevalt:
Aasta Puhkpilliorkester 2016 – Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester (dirigent Tarmo Kivisilla)
Aasta Dirigent 2016 – Ingrid Kõrvits
Aasta Dirigent-Muusikaõpetaja 2016 – Vilve Maide
Aasta Noor Dirigent 2016 – Tiiu Sinipalu ja Ülle Tuisk
Aasta Orkestridirigent 2016 – Priit Rusalepp
Aasta Toetaja 2016 – Eesti Rahvusringhääling
Aasta Korraldaja 2016 – Kristiina Randoja
Aasta Tegu 2016 – ETV saatesari “Üks koorilaul”
Koostööpreemia 2016 – Ene Salumäe
Aasta Koorihelilooja 2016 – Rasmus Puur
Aasta Kooriplaat 2016 – „Terra incognita“, kammernaiskoor Sireen

Tartu ülikooli kammerkoor soovib kõigile tiitlisaajatele palju õnne ning tänab omalt poolt meid Aasta Koor 2016 tiitlile esitajaid Tartu ülikooli naiskoori Tallinna vilistlaskoori, Tartu ülikooli akadeemilist naiskoori ja Eesti kammerkooride liitu. Ülikooli kammerkoori suurim tänu kuulub aga meie kullakallile dirigendile Triin Kochile ja ka 2016. aasta sügissemestri külalisdirigendile Lodewijk van der Reele.