VIII Põhja- ja Baltimaade laulupeo lõppkontsert

Pühapäev, Kell

Tartu ülikooli kammerkoor osaleb rõõmuga VIII Põhja- ja Baltimaade laulupeo lõpukontserdil Riias Metsapargi suurel laululaval (Mežaparka Lielā Estrāde) ehk paigas, kus peetakse kõik Läti laulupeod. Kontserdil esineb 6500 lauljat Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist, Norrast, Taanist ja Islandilt. Kõlab muusika kõikide laulupeol osalevate kooride kodumaalt nende emakeeles. Lisaks tehakse tagasivaade varasematele laulupidudele: igalt peolt on kontserdi kavas üks laul. Kontserdil kuuleb ka valitud osi Carl Orffi lavakantaadist “Carmina Burana”. Eesti keeles lauldakse Cyrillus Kreegi “Ma kõndisin vainul” ning Ülo Vinteri “Põhjamaa”. Dirigeerivad Triin Koch ja Heli Jürgenson.

Tartu ülikooli kammerkoor osaleb 25.-28. juunil Riias Põhja- ja Baltimaade laulupeol, mille käigus antakse iseseisvaid kontserte, koorimuusikaesitlusi ja lauldakse laulupeo suurel ühiskontserdil Riia Mežaparksi laulupaval ehk paigas, kus peetakse ühtlasi kõiki Läti üldlaulupidusid. Lisaks esineb kammerkoor ka iseseisva kontserdiga Võnnu (läti Cēsis) Jaani kirikus.

Balti- ja Põhjamaade laulupeo traditsioon sai alguse Lätist 1995. aastal, mil Läti dirigent Imants Kokars kutsus Riiga laulma ja esinema enam kui 6000 lauljat Balti- ja Põhjamaadest. Lisaks Riiale on laulupidu peetud 20 aasta jooksul kuues erinevas Balti ja Põhjala riigis, sh ka Eestis Tartus. Teistkordselt Riias toimuv laulupidu toob ühise laulukaare alla üle 10 000 laulja, kusjuures kaasa teevad ka Itaalia ja Luksemburgi koorid.

Osalemine Balti- ja Põhjamaade laulupeol lõpetab ka Tartu ülikooli kammerkoori 44. hooaja. 2015/2016 hooaeg on kammerkoori juubelihooaeg, mis kulmineerub juubelikontsertidega 2016. aasta aprillis ja mais.