Tartu ülikooli muusikakollektiivide jõulukontsert “Üheskoos”

Esmaspäev, Kell

Sellel aastal tulevad jõulud väga eriliselt: neli Tartu ülikooli muusikakollektiivi annavad ühiselt kaks kaunist jõulukontserti.

Jõulukontserdi esimeses pooles esitab Tartu ülikooli sümfooniaorkester Felix Mendelssohn Bartholdy viiulikontserdi e-moll op. 64. Solist Hans Christjan Aavik. Kontserdi teises pooles kannavad Tartu ülikooli kammerkoor, Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor, Tartu akadeemiline meeskoor ja Tartu ülikooli sümfooniaorkester ette Tõnu Kõrvitsa teose “Kreegi vihik”. Solistid Marika Petti ja Ken Ird Tartu ülikooli kammerkoorist.

Hans Christian Aavik (1998) alustas viiuliõpinguid juba viie aastaselt Tabasalu Muusikakoolis (õp. Piret Kreek). 2011. aastast õpib ta Tallinna Muusikakeskkoolis Kaido Välja käe all. Hans Christian on osalenud korduvalt nii vabariiklikel kui ka rahvusvahelistel konkurssidel ja muuhulgas pälvinud laureaaditiitli nii VII kui ka VIII Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festivalil, I koha ja publikupreemia konkurss-festivalil “Con Fantasia” (2012, 2014), stipendiumi Moskva fondi “New Names” konkursil (2013), III koha rahvusvahelisel konkursil “August Dombrovska 8th International Competition” (2015), II preemia Eesti Keelpillimängijate konkursil (2015).
Erialaliselt on Hans Christian täiendanud ennast mitmetel meistrikursustel, näiteks prof. Jan Repko (Londoni Kuninglik Muusikaakadeemia; 2012), prof. Ulrike Danhoferi (Viini Kaunite Kunstide ja Muusika Ülikool; 2013), prof. Michael Gaisleri (Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemia; 2013) ja prof. Mikhail Gotsdineri (Moskva Riiklik Tšaikovski nimeline Konservatoorium; 2013) meistriklassides. Aastatel 2013–2014 osales ta Šveitsis Verbier Festivali noorte muusikute suveakadeemias, mängides kontsertmeistrina Daniel Hardingi, Dima Slobodenjuki jt tunnustatud dirigentide käe all.

“Kreegi vihik” on Tõnu Kõrvitsa 2007. aastal loodud kaheksaosaline teos segakoorile ja orkestrile. Teose pealkiri viitab kasutatud muusikalise materjali algupärale – Cyrillus Kreegi kogutud ja kasutatud rahvaviisid. Helilooja on 2012. aastal tsüklit ise järgmiselt kirjeldanud: “Ma tunnen ka, et see on mulle tähtis teos ja võtab mingis mõttes kogu asja kokku, selle, mida ma mõtlen ja näen. Sellesse muusikasse sain panna kogu oma laia muusikalise vundamendi, ma armastan ja kuulan tõesti kõiksugu erinevat muusikat ja see on nii lai ja inspireeriv ning selles loos on saanud kõik kokku.”

Pileteid hinnaga 9/7 € saab osta Kirstin Kariselt (50 47 995, kirstin.karis@hotmail.com) ning enne kontserdi algust kohapeal.