Tartu ülikooli muusikakollektiivide jõulukontsert “Üheskoos”

Pühapäev, Kell

Sel aastal tulevad jõulud väga eriliselt: neli Tartu ülikooli muusikakollektiivi annavad ühiselt kaks kaunist jõulukontserti.

Tartu ülikooli kammerkoori (dirigent Triin Koch), Tartu ülikooli akadeemilise naiskoori (dirigent Triin Koch), Tartu akadeemilise meeskoori (dirigendid Alo Ritsing ja Kuno Kerge) ja Tartu ülikooli sümfooniaorkestri (dirigent Lauri Sirp) ühise jõulukontserdi esimeses pooles esinevad eraldi kõik koorid oma rohkem või vähem jõuluse-lumise kavaga. Kontserdi teises pooles kannavad aga kõik kollektiivid ette Tõnu Kõrvitsa teose “Kreegi vihik”. Dirigeerib Lauri Sirp, solistid Marika Petti ja Ken Ird Tartu ülikooli kammerkoorist.

“Kreegi vihik” on Tõnu Kõrvitsa 2007. aastal loodud kaheksaosaline teos segakoorile ja orkestrile. Teose pealkiri viitab kasutatud muusikalise materjali algupärale – Cyrillus Kreegi kogutud ja kasutatud rahvaviisid. Helilooja on 2012. aastal tsüklit ise järgmiselt kirjeldanud: “Ma tunnen ka, et see on mulle tähtis teos ja võtab mingis mõttes kogu asja kokku, selle, mida ma mõtlen ja näen. Sellesse muusikasse sain panna kogu oma laia muusikalise vundamendi, ma armastan ja kuulan tõesti kõiksugu erinevat muusikat ja see on nii lai ja inspireeriv ning selles loos on saanud kõik kokku.”

Pileteid hinnaga 9/7 € saab osta Kirstin Kariselt (50 47 995, kirstin.karis@hotmail.com) ning enne kontserdi algust kohapeal.