pühadekontsert “Jõulutee”

Kolmapäev, Kell

Tartu ülikooli kammerkoor annab toomapäeval oma traditsioonilise pühadekontserdi, mis kannab seekord pealkirja „Jõulutee“. Koori juhatab kontserdil hollandlasest külalisdirigent Lodewijk van der Ree.

Tartu ülikooli kammerkooril on tava igal aastal enne jõule tuua oma kuulajatele pühaderõõmu kontserdiga. Erand ei ole ka see aasta: toomapäeval, 21. detsembril kell 19.00 annab Tartu ülikooli kammerkoor Tartu ülikooli aulas oma traditsioonilise järjekordse pühadekontserdi „Jõulutee“. Kontserdil kõlavad aastatega kammerkoori jõulukontsertidel publikule armsaks saanud rohkem ja vähem tuntud jõululaulud ning uuem ja vanem koorimuusika klassika. Ettekandele tuleb ka Prantsuse helilooja Francis Poulenci (1899–1963) talvine tsükkel „Un soir de neige“, mis kuulub maailma a cappella koorimuusika absoluutsesse tippu. Tartus kuuleb esimest korda ühtlasi Tõnis Kaumanni viisistatud ja seatud advendilaulu „Veni, veni, Emmanuel“.

Tartu ülikooli kammerkoori juhatab seekordsel jõulukontserdil noor ja andekas külalisdirigent Lodewijk van der Ree. „Meie dirigent Triin Koch võttis sellel sügissemestril endale loomingulise puhkuse ning tema asemel on juba septembrist meiega usinasti tööd teinud hiljuti Hollandist Eestisse kolinud noor dirigent Lodewijk van der Ree,“ selgitab Tartu ülikooli kammerkoori president Nele Dresen. Ta lisab, et kammerkoori seekordne jõulukontsert on esimene kord, kui koor annab oma külalisdirigendiga täispika kontserdi.

Tule otsima jõulumeeleolu Tartu ülikooli kammerkoori seltsis!

Pilet 5 eurot müügil sularahas enne kontserti kohapeal.