Esinemine VIII Põhja- ja Baltimaade laulupeo avakontserdil

Neljapäev, Kell

Tartu ülikooli kammerkooril on au osa võtta Lätis VIII Põhja- ja Baltimaade laulupeost Eesti esinduskoorina. Esineme festivali avakontserdil Riia kesklinnas Vērmane aias (Vērmanes dārzs), kus laulame Veljo Tormise seatud Kolga-Jaani rahvaviisi “Jaani hobu”, viiendat osa tema tsüklist “Jaanilaulud”. Kontserdil astuvad üles kõik festivalil osalevad esinduskoorid.

Tartu ülikooli kammerkoor osaleb 25.-28. juunil Riias Põhja- ja Baltimaade laulupeol, mille käigus antakse iseseisvaid kontserte, koorimuusikaesitlusi ja lauldakse laulupeo suurel ühiskontserdil Riia Mežaparksi laulupaval ehk paigas, kus peetakse ühtlasi kõiki Läti üldlaulupidusid. Lisaks esineb kammerkoor ka iseseisva kontserdiga Võnnu (läti Cēsis) Jaani kirikus.

Balti- ja Põhjamaade laulupeo traditsioon sai alguse Lätist 1995. aastal, mil Läti dirigent Imants Kokars kutsus Riiga laulma ja esinema enam kui 6000 lauljat Balti- ja Põhjamaadest. Lisaks Riiale on laulupidu peetud 20 aasta jooksul kuues erinevas Balti ja Põhjala riigis, sh ka Eestis Tartus. Teistkordselt Riias toimuv laulupidu toob ühise laulukaare alla üle 10 000 laulja, kusjuures kaasa teevad ka Itaalia ja Luksemburgi koorid.

Osalemine Balti- ja Põhjamaade laulupeol lõpetab ka Tartu ülikooli kammerkoori 44. hooaja. 2015/2016 hooaeg on kammerkoori juubelihooaeg, mis kulmineerub juubelikontsertidega 2016. aasta aprillis ja mais.