Mart Saar 135

Pühapäev, Kell

“Vaatab päike veel kord soojalt, suve viimne pilkamine…”.

Eelpool toodud read on pärit Juhan Liivi luuletusest “Sööt”. Samad read kõlavad ka Mart Saare kirjutatud samanimelises imekaunis kooriteoses. Liivi sõnadele on raske vastu vaielda – kuigi paar päeva tagasi algas sügis, on ilm imelikult soe, võiks öelda, et lausa (Eestimaa) suviselt soe. Loodame, et see mõnus sügissuvine soojus kestab veel vähemalt kuni nädala lõpuni, kuna sel nädalavahetusel on põhjust värske õhu kätte, rabade ja metsade keskele tulla! Nimelt saavad sellel pühapäeval, 1. oktoobril kl 12 Hüpassaare rabas Mart Saare kodumuuseumi ees kokku Tartu ülikooli kammerkoor (dirigent Triin Koch), Kammerkoor Head Ööd, Vend (dirigent Pärt Uusberg) ja naiskoor Carmina (dirigent Margit Võsa), et tähistada kauni muusikaga Mart Saare 135. sünniaastapäeva, Muusikapäeva ja ühtlasi ka suve viimast pilkamist.

Tule tähista koos meiega!


1. oktoobril toimub Hüpassaare metsade ja rabade vahel veel muudki põnevat.
Tutvu ajakava ja logistikaga:

1. oktoobril väljub buss Viljandist Pauluse kiriku tagant parklast kell 10.30 ja sõidab Hüpassaarest tagasi orienteeruvalt kell 16.30. Vajadusel saab buss läbida ka Olustvere ja Suure-Jaani.

Koha kindlustamiseks palume bussile registreeruda siin: https://doodle.com/poll/sty7wdvdneikwcgs

Hüppassaares tähistatakse Muusikapäeval helilooja Mart Saare 135. sünniaastapäeva.
? kell 12
Mart Saare majamuuseumi hoov: Kontsert “Mart Saar 135”.
Esinevad Kammerkoor Head Ööd, Vend (dirigent Pärt Uusberg), Tartu ülikooli kammerkoor (dirigent Triin Koch), naiskoor Carmina, dirigent Margit Võsa. Vahetekstidega kostitab Riina Roose.
? kell 13.30
Mart Saare majamuuseum: “Mart Saar 135”.
Üles astuvad Mati Turi (tenor), Martti Raide (klaver), Rasmus Andreas Raide (klaver) ja Carita Irjas (klaver).
? kell 14.30
rabamatk “Mart Saare jälgedes” Hüpassaare rabas, kogunemine Mart Saare majamuuseumi hoovil. Matkajuht on Riina Roose, kes pajatab retkel ümbruskonnast ja heliloojast.

Foto: Viljandi muuseum
www.instagram.com/muusikapaev #muusikapäevaalfabeet