Maestra Vaike Uibopuu juubelikontsert “Kevade kullendav taevas”

Laupäev, Kell

Tartu koorimuusika üks tugisambaid, koorijuht ning muusikapedagoog Vaike Uibopuu tähistab maikuus oma 75. juubelisünnipäeva. Sellel puhul korraldavad maestra kunagised koorid Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor ning Tartu ülikooli akadeemilise naiskoori vilistlaskoor juubelikontserdi. Kontserdile annab oma panuse ka Tartu ülikooli kammerkoor: nimelt Vaike Uibopuu kutsus Tartus kokku lauljad ning asutas 1971. aastal koori, mida täna tunneme Tartu ülikooli kammerkoorina. Aastatel 1971-1979 oli Vaike Uibopuu kammerkoori peadirigent.

Vaike Uibopuu 75. sünnipäeva pidulikul kontserdil Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli Tubina saalis astuvad üles Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor, Tartu ülikooli kammerkoor ja Tartu ülikooli akadeemilise naiskoori vilistlaskoor. Koore dirigeerivad Vaike Uibopuu, Triin Koch ja Tiiu Sinipalu. Klaveril Märten Karm.

Vaike Uibopuud võib liialdamata pidada Tartu ja Lõuna-Eesti koorimuusika eestvedajaks ja alussambaks. Nii on ta loonud Eesti ühe silmapaistvaima kammerkoori – Tartu ülikooli kammerkoori – ning Tartu akadeemilise naiskoori vilistlaskoori. Uibopuu peamiseks õnnestumiseks võib kahtlemata lugeda tema pikaajalist tööd Tartu ülikooli akadeemilise naiskooriga: 42 koosoldud aasta jooksul tõusis koor Vaike käe all Eesti parimaks naiskooriks, tunnustust võideti mitmetel rahvusvahelistel Grand Prix’ sarja kuuluvatel konkurssidel ning salvestati lugematu hulk koorimuusikat.

Lisaks tööle koorijuhina on Vaike Uibopuu tunnustatud kooripedagoog. Vaike Uibopuu pedagoogitegevus Tartu Heino Elleri nimelises muusikakoolis on olnud viljakas: tema dirigeerimisklassis on õppinud Triin Koch, Tiiu Sinipalu, Ain Tarro, Riina Airenne, Vilve Maide ja paljud teised muusikud. Tal on Eesti Dirigentide Liidu V kategooria dirigendi diplom.

Kontserdi korraldajad: Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor, Tartu ülikooli akadeemilise naiskoori vilistlaskoor ja Tartu ülikooli kammerkoor. Kontserti aitavad korraldada Tartu linn, Tartu ülikool, H. Elleri nim. Tartu muusikakool, Eesti Kultuurkapital ja Tartu Kultuurkapital.

Pilet 5 € (3 € õpilasele, tudengile, pensionärile).

Pileti hankimiseks võta ühendust anneli.piir@gmail.com või 5238 988.