Kevadeootuse kontsert “Semper sint in flore! – Õitsegu igavesti!”

Reede, Kell

Sellel hooajal oma 45. aastapäeva tähistav Tartu ülikooli kammerkoor annab oma traditsioonilise kevadeootuse kontserdi. Kavas: Tõnu Kõrvitsa, Veljo Tormise, Knut Nystedti, Hugo Wolfi, Petr Ebeni, Felix Mendelssohn-Bartholdy ja teiste autorite looming. Kontserdil astub iseseisva lühikese kavaga üles ka Tartu ülikooli kammerkoori kammermeeskoor. Dirigeerib Triin Koch.

Tartu ülikooli kammerkoor andis oma esimese kontserdi nime all Tartu riikliku ülikooli kammerkoor 45 aastat tagasi 1971. aasta 3. märtsil. Ärksate ülikooliga seotud koorilauljate ja dirigentide algatusel kokku tulnud koori esimene peadirigent oli tunnustatud koorijuht Vaike Uibopuu. Sellest ajast on kammerkooris laulnud üle poole tuhande laulja – enamasti Tartu ülikooli üliõpilased ja vilistlased, aga teistegi kõrgkoolide üliõpilased ja mõttekaaslased. Tartu ülikooli kammerkoor on olnud läbi aastakümnete üks omanäolisemaid ja ärksamaid koore Eestis – olnud mitmete koorikontsertide algataja, aktiivne kaasarääkija ja -laulja ning tubli laulupeoline. Seekordsel kevadeootuse kontserdil meenutab koor veidi nii endisi aegu, vaatab muhedalt isendile otsa olevikus ja kiikab lootuses ka tuleviku poole. Kõik ikka selleks, et laululust ei lakkaks ja Tartu ülikooli kammerkoor elaks, kasvaks ja õitseks igavesti!

Pileteid 7 ja 5 € on võimalik osta eelmüügist (tykk@tykk.ee, 5226980, Ken Ird) või enne kontserti kohapeal.

Käimasoleval hooajal tähistab Tartu ülikooli kammerkoor oma 45. aastapäeva juubelietendusega Raadi lennuangaaris (Roosi tn 83), mis jõuab lavale 14., 18. ja 21. mail 2016. aastal Tartus. Täpsem teave ja piletiinfo peagi!