Eesti koorimuusika esitlus VIII Põhja- ja Baltimaade laulupeol

Reede, Kell

Eesti esinduskoorina VIII Põhja- ja Baltimaade laulupeol Lätis on Tartu ülikooli kammerkooril au korraldada Riias Jāzeps Vītols’i nimelises Läti muusikaakadeemia suures saalis Eesti koorimuusika esitlus pealkirjaga “Piirideta helid – kaasaegse Eesti koorimuusika lendutõus” / “Sounds With No Boundaries – Taking off of Contemporary Estonian Choral Music”. Esitlusel kuuleb uusimat Eesti koorimuusikat Andres Lemba, Alo Ritsingu, Pärt Uusbergi ning Mariliis Valkoneni sulest.

VIII Põhja- ja Baltimaade laulupeo raames korraldatakse 26. juunil kell 10.00-13.30 Jāzeps Vītols’i nimelises Läti muusikaakadeemias mitmeid meistriklasse ja koorimuusikaesitlusi erinevatel põnevatel teemadel, esinevad külalislektorid ning -koorid Taanist, Soomest, Rootsist, Leedust ja Norrast.

Tartu ülikooli kammerkoor osaleb 25.-28. juunil Riias Põhja- ja Baltimaade laulupeol, mille käigus antakse iseseisvaid kontserte, koorimuusikaesitlusi ja lauldakse laulupeo suurel ühiskontserdil Riia Mežaparksi laulupaval ehk paigas, kus peetakse ühtlasi kõiki Läti üldlaulupidusid. Lisaks esineb kammerkoor ka iseseisva kontserdiga Võnnu (läti Cēsis) Jaani kirikus.

Balti- ja Põhjamaade laulupeo traditsioon sai alguse Lätist 1995. aastal, mil Läti dirigent Imants Kokars kutsus Riiga laulma ja esinema enam kui 6000 lauljat Balti- ja Põhjamaadest. Lisaks Riiale on laulupidu peetud 20 aasta jooksul kuues erinevas Balti ja Põhjala riigis, sh ka Eestis Tartus. Teistkordselt Riias toimuv laulupidu toob ühise laulukaare alla üle 10 000 laulja, kusjuures kaasa teevad ka Itaalia ja Luksemburgi koorid.

Osalemine Balti- ja Põhjamaade laulupeol lõpetab ka Tartu ülikooli kammerkoori 44. hooaja. 2015/2016 hooaeg on kammerkoori juubelihooaeg, mis kulmineerub juubelikontsertidega 2016. aasta aprillis ja mais.