Eesti Rahva Muuseumi uue hoone avamisõhtu “Muuseumi pildid” (otseülekanne ETVs)

Neljapäev, Kell

Tartu ülikooli kammerkoor osaleb Eesti Rahva Muuseumi uue hoone piduliku avamise etendusel “Muuseumi pildid”. Avamisüritus kestab kokku neli tundi ning sellest teeb otseülekande ETV (saatejuhid Marko Reikop ja Grete Lõbu). Etenduse teksti kirjutas Ivar Põllu, lavastab Gerda Kordemets. See koosneb seitsmest pildist, kandes samu märksõnu, millele on on rajatud ERMi püsiekspositsioon.

“Paat, põld, kirikukell, aurumasin,” loetles Kordemets. “Need lood räägivad sellest, kuidas väike eesti perekond muutuste tuules hakkama saab. Ivar Põllu kirjutab hästi mitmekihiliselt. Pildid on vaimukad, samas on seal ikkagi väike valu tagaplaanil. Lisaks on neis väga selged lingid tänapäeva muredesse. Võib öelda, et kuigi 2000 aastat on mööda läinud, siis väga palju meie maailmakäsitluses ja mõtlemises muutunud ei olegi.”

Lavastuses mängivad Helgi Sallo, Tõnis Mägi, Carmen Mikiver, Margus Prangel, Saara Kadak, Märt Koik ja Märten Männiste. Lisaks näitlejatele ja Tartu ülikooli kammerkoorile laulavad etenduses Arhailine Meestelaulu Selts, Kärt Johanson ja mitmed teised tuntud Eesti artistid. Avaõhtule on eesotsas Eesti vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvesega kutsutud enam kui 2000 kõrget külalist, nende hulgas nii muuseumi uue hoone valmimisele õlaallapanijad, välisriikide esindajad kui ka erinevate kohalike ja kaugemate muuseumide töötajad.